Cafenea 5

Pagina 40 din 43 Inapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cafenea 5

Mesaj Scris de popescu radu la data de Mier Noi 03, 2010 11:16 pm

sarut mana,nico
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Avertismente :  Mesaje : 1570

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Mier Noi 03, 2010 11:16 pm

o zi placuta ,vali [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Mier Noi 03, 2010 11:17 pm

monique,o zi deosebita

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Noi 03, 2010 11:18 pm

popescu radu a scris:o zi placuta ,vali [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

multumesc la fel Radu...salutare

Aragorn

Avertismente :  Mesaje : 13625

http://spiruharet-mv.forumulmeu.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Noi 03, 2010 11:20 pm

Aragorn a scris:mneata fetelor [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...ati pus-o de-o pescuiala lol!
mdaaa,tuica fiarta si o ciobica la ceaun langa cort, apoi o saramura si un strop de sauvignon blanc.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] vise de toamna!

snowflake

Avertismente :  Mesaje : 4863

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Noi 03, 2010 11:22 pm

imi place mirosul barcii pescaresti, sunt pui de dobrogean cu radacini buzoiene [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Noi 03, 2010 11:22 pm

snowflake a scris:
Aragorn a scris:mneata fetelor [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...ati pus-o de-o pescuiala lol!
mdaaa,tuica fiarta si o ciobica la ceaun langa cort, apoi o saramura si un strop de sauvignon blanc.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] vise de toamna!

inca visezi? lol!

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Noi 03, 2010 11:22 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Vali..... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] astazi sunt hotarata sa prind pestisorul de aur [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Avertismente :  Mesaje : 6497

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Noi 03, 2010 11:24 pm

Aragorn a scris:
snowflake a scris:mdaaa,tuica fiarta si o ciobica la ceaun langa cort, apoi o saramura si un strop de sauvignon blanc.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] vise de toamna!

inca visezi? lol! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] cred ca plec la hale...la pescuit! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Noi 03, 2010 11:26 pm

Monique a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Vali..... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] astazi sunt hotarata sa prind pestisorul de aur [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

vezi sa nu-ti alunece printre degete

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Noi 03, 2010 11:27 pm

snowflake a scris:
Aragorn a scris:
snowflake a scris:mdaaa,tuica fiarta si o ciobica la ceaun langa cort, apoi o saramura si un strop de sauvignon blanc.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] vise de toamna!

inca visezi? lol! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] cred ca plec la hale...la pescuit! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

si ce gatesti bun din peste?

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Noi 03, 2010 11:27 pm

popescu radu a scris:monique,o zi deosebita

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Radu.....adjudecat floricica [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] .. si pentru tine [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Noi 03, 2010 11:31 pm

Aragorn a scris: vezi sa nu-ti alunece printre degete [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

nuu....mi-am pus manusi fara degete [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Noi 03, 2010 11:36 pm

sambata e ziua de nastere a prietenei mele, ii place plachia...asa ca un fel, plachie.domnii prefera ciorba (acum o fac la aragaz, mai negociem, avem in plan o iesire in zona,daca se realizeaza, o fac acolo la foc, avem locuri deosebite)eu cioba si saramura.anul asta n-am mai marinat scrumbie. o sa cumpar caras, il prajesc putin mai mult , apoi il pun in vas de pamant si-l acopar cu un amestec apa+otet+mirodenii.se lasa 10 zile la racoare apoi se poate manca.eu il combin cu masline, sunca taraneasca afumata si branza de oi,ornat cu felii de ardei rosu si ceapa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...fug la piata!

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Noi 03, 2010 11:42 pm

vara trecuta am stat o saptamana undeva...pe insulele dunarii, baietii au cules un sac de scoici, Shocked am avut unt si lamaie, suc de rosii, usturoi...a fost nebunie, am pregatit totul in oala de tuci pusa in jar...am dat clasa fructelor de mare....cele doua mesaje INTREZIS sa fie citite de pofticiosi si ALI

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Noi 03, 2010 11:58 pm

snowflake a scris:cele doua mesaje INTREZIS sa fie citite de pofticiosi si ALI

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Joi Noi 04, 2010 12:41 am

snowflake a scris:sambata e ziua de nastere a prietenei mele, ii place plachia...asa ca un fel, plachie.domnii prefera ciorba (acum o fac la aragaz, mai negociem, avem in plan o iesire in zona,daca se realizeaza, o fac acolo la foc, avem locuri deosebite)eu cioba si saramura.anul asta n-am mai marinat scrumbie. o sa cumpar caras, il prajesc putin mai mult , apoi il pun in vas de pamant si-l acopar cu un amestec apa+otet+mirodenii.se lasa 10 zile la racoare apoi se poate manca.eu il combin cu masline, sunca taraneasca afumata si branza de oi,ornat cu felii de ardei rosu si ceapa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...fug la piata!
ce ne faci????????
am inceput sa salivez deja [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Joi Noi 04, 2010 3:04 am

popescu radu a scris:
snowflake a scris:sambata e ziua de nastere a prietenei mele, ii place plachia...asa ca un fel, plachie.domnii prefera ciorba (acum o fac la aragaz, mai negociem, avem in plan o iesire in zona,daca se realizeaza, o fac acolo la foc, avem locuri deosebite)eu cioba si saramura.anul asta n-am mai marinat scrumbie. o sa cumpar caras, il prajesc putin mai mult , apoi il pun in vas de pamant si-l acopar cu un amestec apa+otet+mirodenii.se lasa 10 zile la racoare apoi se poate manca.eu il combin cu masline, sunca taraneasca afumata si branza de oi,ornat cu felii de ardei rosu si ceapa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...fug la piata!
ce ne faci????????
am inceput sa salivez deja [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Desi pestele nu este slabiciunea mea.....modul de prezentare m-a facut sa imi doresc [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Raduuuuu....eu propun sa nu o credem pana nu gustam si noi din ce pregateste lol!

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Joi Noi 04, 2010 3:15 am

Monique a scris:
popescu radu a scris:ce ne faci????????

Desi pestele nu este slabiciunea mea.....modul de prezentare m-a facut sa imi doresc [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Raduuuuu....eu propun sa nu o credem pana nu gustam si noi din ce pregateste lol!
simplul fapt ca apostat reteta ,imi vine sa plec acasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Joi Noi 04, 2010 3:22 am

popescu radu a scris: simplul fapt ca apostat reteta ,imi vine sa plec acasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

...iar drumul spre casa sa fie cu ocolire pe la pescarie lol! .....mai ai varianta sa ii faci o vizita lui Snow sau sa ramai in cafenea si sa gusti plachia gatita de mine si unchiul "Google" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Joi Noi 04, 2010 3:52 am

Monique a scris:
popescu radu a scris: simplul fapt ca apostat reteta ,imi vine sa plec acasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

...iar drumul spre casa sa fie cu ocolire pe la pescarie lol! .....mai ai varianta sa ii faci o vizita lui Snow sau sa ramai in cafenea si sa gusti plachia gatita de mine si unchiul "Google" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] schimba vasul, foloseste unul din lut...exista o perioada cand cumperi inox, ena...portelanuri fine, apoi redescoperi retetele bunicii preparate in vase de lut si aperitive servite pe clasicul "fund de lemn".

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Joi Noi 04, 2010 4:16 am

Monique a scris:

raman si meriti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Joi Noi 04, 2010 4:20 am

am cumparat un crap, de 4 kg, si ca sa iasa ciorba gustoasa, inca 3 tacamuri dif.si un secret, asta ajunge pentru 8 portii...nu folositi zarzavat conservat, la final stingeti focul, pune-ti leusteanul,chiar putina telina frunze, adaugati icre(daca aveti) putin usturoi,ardei iute!!!!dupa gust, chiar putin piper proaspat rasnit.(puteti fierbe peste mic, strecurati asta cand va apucati de gatit, nu puneti multe legume, ciorba e de peste nu de legume,)o acresc cu otet din vin dupa gust.

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Joi Noi 04, 2010 4:25 am

snowflake a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] schimba vasul, foloseste unul din lut...exista o perioada cand cumperi inox, ena...portelanuri fine, apoi redescoperi retetele bunicii preparate in vase de lut si aperitive servite pe clasicul "fund de lemn".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] in vas de lut am vrut sa-l pun...dar se pare ca unchiul "G" nu a avut bunici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ... deci lipsa traditie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Joi Noi 04, 2010 4:35 am

popescu radu a scris:
Monique a scris:

raman si meriti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] la mine "curge dunarea" prin vene, multi ani am fost vecini cu ea, parintii mei faceau schimb peste -sare, sac pe sac.nu au fost pescari de meserie, dar in podul casei aveam mereu peste sarat, afumat...tin minte ca pe cel afumat il impachetau si il puneau in lazi.soldatii care locuiau in cealalta jumatate a casei trimiteau familiilor cu sacii.atunci nu erau braconieri atat de multi,ma uitam pe fereastra cum sare cate un dolofan din apa.

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 6:07 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 40 din 43 Inapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum