Sa radem putin....

Pagina 6 din 28 Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sa radem putin....

Mesaj Scris de Aragorn la data de Joi Ian 20, 2011 11:22 pm

connie a scris:daca sunt din acelea cu bulina rosie nu le incarca
ca ne "betoneaza" Vali la fundatia forumului, ca Manole pe Ana [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...dar poate sa le trimita pe email lol!

Aragorn

Avertismente :  Mesaje : 13625

http://spiruharet-mv.forumulmeu.ro

Sus In jos

Autorul acestui mesaj a fost eliminat din forum. - Afisati mesajul

Mesaj Scris de connie la data de Joi Ian 20, 2011 11:41 pm

trimite-mi-le si mie, please [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ion avea o vaca si Maria un bou. Intr-o zi i se facu de monta vacii lui Ion. Cum
Maria era singura cu taur de prasila din sat, Ion apeleaza la ea. Ducandu-si
vaca la boul lui Maria si uitandu-se pe geamul de la staul:
- Vezi, Marie,
vezi??
Maria, fata de la tara, neintelegind aluzia:
- Vad, Ioane,
vad!!
- Marie, ma lasi si pe mine sa fac ce face taurul tau??
- Treaba ta
Ioane, e vaca ta!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

connie

Avertismente :  Mesaje : 2105

Sus In jos

Mesaj Scris de connie la data de Vin Ian 21, 2011 12:05 am

aaa, mi-am amintit unul vechi de tot, dar rad de fiecare data cand mi-l amintesc ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] )

Bula, la ora de anatomie
-Bula, ce se intampla daca iti tai o ureche?
-Nu mai aud, doamna profesoara
-Dar daca ti le tai pe amandoua?
-Nu mai vad!
-??!!!
-Imi cade sapca pe ochi, doamna profesoara

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

connie

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Vin Ian 21, 2011 12:33 am

O fata n-a mai trecut prin satul natal de mai bine de 5 ani. Intr-o zi soseste acasa, dar nici n-apuca sa treaca pragul, ca tatal sau se rasteste la ea:
-Unde ai fost tot timpul acesta? De ce nu ne-ai scris, nici macar o carte postala? De ce nu ne-ai sunat niciodata?
Fata incepe sa planga si zice printre lacrimi:
- Tata, eu am devenit prostituata...
- Cum? Pleaca de aici pacatoaso! Esti o rusine pentru familia noastra catolica! Te reneg!
- Cum crezi tu, tata. Eu vreau doar sa-i las mamei aceasta superba blana de nurca si sa va dau carnetul acesta de economii de 5.000 € si titlul de proprietate asupra casei pe care tocmai v-am cumparat-o, cu 10 dormitoare, 10 bai si piscina. De asemenea va invit sa petreceti Sarbatorile pe iahtul meu...
Tatal intreaba:
- Ce ziceai ca ai devenit?
Fata incepe din nou sa planga si spune:
- O prostituata, tata...
- O, Doamne, ce m-ai speriat! Am inteles protestanta!...

lucia55

Avertismente :  Mesaje : 5235

Sus In jos

Mesaj Scris de connie la data de Vin Ian 21, 2011 12:37 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] lol! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

connie

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Vin Ian 21, 2011 12:47 am

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de connie la data de Sam Ian 22, 2011 2:58 am

PRUDENT = pastă de dinți cu extras de prune
MONOLOG = olog de un picior
BIOLOG = olog de ambele picioare
SEXOLOG = olog de 6 picioare (de ex. miriapod sexolog)
AȚÂȚAT = fără sâni
AMÂNAT = fără mâini
ÎNCHINARE = transport catre China
ÎNVINUIRE = procesul de fermentare a mustului
ÎNFOCARE = transformare în focă
GHINIOANE = varianta moldovenească pentru ardelenescul „Bine,Ioane"
ÎMPRAȘTIERE = rezultatul procesului prin care bețivii se fac praștie
BIZAR = zar dublu
MĂCEL = mac mic
MICROSCOP= scop mărunt
ÎNVIORAT = Prevăzut cu vioara
LEȘINĂ = pe unde merge „le tren"
MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri
CIMBRU - marcă poștală din Banat
BASCĂ - femeie din Pirinei, cu marginile îndoite înauntru
AMPULĂ - amintiri din tinerețe
HAITI - grupuri de lupi flamânzi care bântuie prin județul Botoșani
BIRMANIA - predispoziție maladivă a unui ministru de finanțe de a pune noi taxe si impozite

connie

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Lun Ian 24, 2011 10:03 pm

Fraza anului: castigatorul Premiului Nobel pentru Literatura.

"In lumea actuala, se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer. Din aceasta cauza in cativa ani, vom avea batrane cu bustul mare si batrani cu penisul tare. Dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc".

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de connie la data de Mar Ian 25, 2011 10:17 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] (dar este si trist in acelasi timp...)

connie

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Mar Ian 25, 2011 10:55 am

da ai dreptate...dar asa zile traim...

despre casnicie...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Joi Ian 27, 2011 9:04 am

Flory_fufu a scris:
Spoiler:
Un politist vine dimineata pe la ora 5 la serviciu, in pielea goala. Superiorul il intreaba:
- Ba, ce-i cu tine? Ai innebunit, ce vii in halul asta serviciu?
Politistul super excitat:
-
Sefuuuu' ..am fost cu nevasta-mea la o petrecere si pe la 3 noaptea au
inceput jocurile de societate. S-au stins luminile si o voce a strigat:
- "Sa se dezbrace doamnele!".
Dupa cateva minute, din nou:
- "Si domnii sa se dezbrace!"
Imediat aceeasi voce a strigat:
-"Si acum ... la lucru!"
- Si ???!!!
- Si eu intr-un sfert de ora am ajuns...!!!"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Joi Ian 27, 2011 9:40 am

Doi cerşetori,ţigani români în Italia se întâlnesc şi se întreaba unul pe altul:
- Câţi bani ai strâns azi?
- 6 euro…
- 6 euro? Ce ai făcut de ai strâns doar 6 Euro?
- Am făcut de toate – îmbrăcat ponosit, sărăcăcios, faţă de milog, am şi scris pe o plăcuţă de carton că am o nevastă şi 4 copii de întreţinut. Dar tu cât ai câştigat?
- 6000 euro!
- Ce?!?!? Cum ai procedat de ţi-au dat aşa de mult?
- Am pus lângă mine o bucată de carton pe care scria: “Îmi lipsesc 6 euro să mă întorc în România!”

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Joi Ian 27, 2011 10:04 am

lucia55 a scris: Doi cerşetori,ţigani români în Italia se întâlnesc şi se întreaba unul pe altul:
- Câţi bani ai strâns azi?
- 6 euro…
- 6 euro? Ce ai făcut de ai strâns doar 6 Euro?
- Am făcut de toate – îmbrăcat ponosit, sărăcăcios, faţă de milog, am şi scris pe o plăcuţă de carton că am o nevastă şi 4 copii de întreţinut. Dar tu cât ai câştigat?
- 6000 euro!
- Ce?!?!? Cum ai procedat de ţi-au dat aşa de mult?
- Am pus lângă mine o bucată de carton pe care scria: “Îmi lipsesc 6 euro să mă întorc în România!”

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Joi Ian 27, 2011 10:10 pm

Era atat de zgarcit,incat iesea noaptea afara si latra,sa faca economie la caine !!

- Auzi draga grozavie, m-am dus la dentist si de frica i-am zis ca mai bine fac un copil, decat sa-mi scoata o masea.
- Si el ce ti-a zis?
- Hotarati-va doamna, ca sa stiu cum aranjez scaunul...

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Dum Ian 30, 2011 9:39 pm

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de connie la data de Lun Ian 31, 2011 10:07 am

Spoiler:
lucia55 a scris:- Auzi draga grozavie, m-am dus la dentist si de frica i-am zis ca mai bine fac un copil, decat sa-mi scoata o masea.
- Si el ce ti-a zis?
- Hotarati-va doamna, ca sa stiu cum aranjez scaunul... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

eu sunt in plina desfasurare cu programul la dentist! mey, astia nu mai au scaune ci un fel de paturi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] acum stiu, s-au dotat pentru orice ... eventualitate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

connie

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Lun Ian 31, 2011 10:08 am

connie a scris:
Spoiler:
lucia55 a scris:- Auzi draga grozavie, m-am dus la dentist si de frica i-am zis ca mai bine fac un copil, decat sa-mi scoata o masea.
- Si el ce ti-a zis?
- Hotarati-va doamna, ca sa stiu cum aranjez scaunul... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

eu sunt in plina desfasurare cu programul la dentist! mey, astia nu mai au scaune ci un fel de paturi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] acum stiu, s-au dotat pentru orice ... eventualitate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

ma transfer la medicina.... Embarassed [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de connie la data de Lun Ian 31, 2011 10:11 am

angi, rezolva-i tu dantura [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

connie

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Lun Ian 31, 2011 10:12 am

connie a scris:angi, rezolva-i tu dantura [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

n-are scaun de ala de se transforma in pat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de roshcata la data de Lun Ian 31, 2011 11:30 am

Bula in China se ia la bataie cu un ninja. Se bat ei ce se bat si se hotaresc sa dea fiecare cate o lovitura. Care da mai tare e mai bun. "Bang" ninja una in gura lu Bula doarme 2 zile. Se trezeste Bula: - Ce a fost asta, mah? - Cheia dragonului. Dupa aia Bula "bang" una in gura. Se trezeste ninja peste 2 saptamani. - Ce-a fost asta, mah? - Cheia franceza.

Un rrom intra intr-o carciuma si se aseaza la bar.
Se uita la barman , barmanul la el.
- Hallo mancatia-si ... Un rom aici , zice tiganul.
- Te-am vazut, da-te naibii !

La intoarcere, tiganul o intreaba:

- Ei, fa, cum a fost?

- La intrare, toata lumea tinea biletele in mana, asa ca l-am scos si io pa al meu. Cand am intrat, un tip mi-a rupt biletul. Am vrut sa tip, da', pentru ca nimeni nu tipa, n-am tipat nici io. Cand ne-am pus jos, s-a stins lumina. Am vrut sa tip da', pentru ca nime' nu tipa, n-am tipat nici io. La un moment dat, ala de statea langa mine mi-a bagat mana in p***a. Am vrut sa tip da', pentru. ca nimeni nu tipa, n-am tipat nici io.

Tiganul: - Lasa asta! Piesa, piesa cum a fost?

Tiganca: - Mult mai mare ca a ta.

Ultima editare efectuata de catre roshcata in Lun Ian 31, 2011 11:34 am, editata de 1 ori

roshcata

Avertismente :  Mesaje : 122

Sus In jos

Mesaj Scris de roshcata la data de Lun Ian 31, 2011 11:33 am

app de dentisti...
Măria se întoarce de la muncile câmpului şi îl găseşte pe Ion în bucătărie, gol, crăcănat, încercând să-şi bage în cur o franzelă.
- Aoleu, Ioane, ce faci acilea?!
- Îmi scosei măseaua aia, măi femeie, şi mi-o zis doctoru’ să mănânc după trei ore, da’ pe partea ailaltă.

roshcata

Avertismente :  Mesaje : 122

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 6:09 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 28 Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum