Cel mai frumos nume de fetita

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cel mai frumos nume de fetita

Mesaj Scris de blue moon la data de Joi Oct 14, 2010 11:08 am

Buna copii,
Am deschis acest topic pentru a gasi (pentru fetita mea, dar si pentru alte fetite) nume deosebite
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Successss

blue moon

Avertismente :  Mesaje : 687

Sus In jos

Re: Cel mai frumos nume de fetita

Mesaj Scris de blue moon la data de Joi Oct 14, 2010 11:09 am

Sabina

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Joi Oct 14, 2010 11:20 am

toate sunt frumoase, trebuie sa-l gasesti pe cel potrivit copilului tau, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

snowflake

Avertismente :  Mesaje : 4863

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Joi Oct 14, 2010 11:25 am

Ilinca

Angel

Avertismente :  Mesaje : 6497

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Joi Oct 14, 2010 11:41 am

Buna Ali...eu am o nepotica si e tare dragalasa.....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

D A R I A

lucia55

Avertismente :  Mesaje : 5235

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Joi Oct 14, 2010 11:45 am

lucia55 a scris:Buna Ali...eu am o nepotica si e tare dragalasa.....

D A R I A [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] .... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] pentru Daria ....O papusica cu un nume frumos [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sa va traiasca...sa va bucurati de ea ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Joi Oct 14, 2010 11:48 am

multumesc mult....poopici si pt tine
Am avut o colega de banca in liceu COSETTE si sora ei Julietta,mama lor era Janette
nume din biblie care mie mi-au placut fff mult RUTH , DEBORA, SEFORA, PENINA,Tamara,Mara....dar la vremea potrivita tu singura vei sti ce nume va puta copilul tau cu siguranta....sanatos sa fie si voi sa aveti sanatate sa o puteti creste si sa va bucurati de ea...indiferent de nume.

Ultima editare efectuata de catre lucia55 in Joi Oct 14, 2010 11:58 am, editata de 1 ori

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Joi Oct 14, 2010 11:48 am

super fetitaaaa, vreau si eu asa mumoasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]pupici lucia

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Joi Oct 14, 2010 11:55 am

Daca as fi avut fetita ar fi chemat-o IRINA...si ...nu-ti mi spun ca se stie

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Joi Oct 14, 2010 12:12 pm

blue moon a scris:super fetitaaaa, vreau si eu asa mumoasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]pupici lucia

nu-ti fa probleme....toti copii sunt minunati...si daca e al tau, e cel mai minunat...si crede-ma am 14 nepotei si unul e mai frumos si mai destept...parca sunt mult mai inteligenti copii din ziua de astazi....fetita care ai vazut-o are 3 ani si jumatate si vorbeste 3 limbi scrie pana la 20 si cunoaste literele de tipar de la calculator s-a jucat mereu si intreba si asa le-a invatat.merge la gradinita in limba germana,acolo a invatat engleza si acasa vorbeste romaneste .ii place sa deseneze sa cante si sa danseze

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Vin Oct 15, 2010 9:23 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] trebuie sa recunosatem ca avem niste copii minunati....si mult mai informati decat am fost noi la varsta lor....Sa le dea Bunul Dumnezeu multa sanatate si noroc cu carul! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ali...o alta idee..Karina

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Sam Oct 16, 2010 12:37 am

Monique a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] trebuie sa recunosatem ca avem niste copii minunati....si mult mai informati decat am fost noi la varsta lor....Sa le dea Bunul Dumnezeu multa sanatate si noroc cu carul! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ali...o alta idee..Karina
Angi ai dreptate....sanatate e pe primul loc....apoi restul. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
alte nume...MIRIAM,AMELIA,CERASELA,EDINA,MELINDA,XENIA,MILENA,ANDRADA,ELIZA,CASIANA,FABIA,NADINA,ADNANA,RONELA,SNEJENA,INNA
NASTASIA,VALERIA,CELINA
si cam atat azi.

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Sam Oct 16, 2010 1:58 am

lucia55 a scris:
Angi ai dreptate....sanatate e pe primul loc....apoi restul. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
alte nume...MIRIAM,AMELIA,CERASELA,EDINA,MELINDA,XENIA,MILENA,ANDRADA,ELIZA,CASIANA,FABIA,NADINA,ADNANA,RONELA,SNEJENA,INNA
NASTASIA,VALERIA,CELINA
si cam atat azi.
Eliza era pe primul loc...
Acum sa vedem daca ramane fixat....Sabina Ioana Rolling Eyes Rolling Eyes

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Chris la data de Sam Oct 16, 2010 3:56 am

Lucia,sa-ti traiasca nepoteii si sa va aduca numai bucurii , tie si parintilor lor !

Ali, eu am ales numele baiatului dupa mai multe criterii :
- sa fie un nume mai rar intalnit ;
- sa se potriveasca cu numele de familie, adica sa sune melodios [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
- nu am pus doua prenume fiindca numele de familie este cam lung [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] si, n-am vrut sa oboseasca profesorii cand il vor striga la catalog ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Daca as fi avut o fata ii puneam numele Beatrice sau Denisa .....la vremea aceea, mi se pareau deosebite si extrem de rare !

Chris

Avertismente :  Mesaje : 305

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Sam Oct 16, 2010 7:15 am

Chris a scris:Lucia,sa-ti traiasca nepoteii si sa va aduca numai bucurii , tie si parintilor lor !

Ali, eu am ales numele baiatului dupa mai multe criterii :
- sa fie un nume mai rar intalnit ;
- sa se potriveasca cu numele de familie, adica sa sune melodios [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
- nu am pus doua prenume fiindca numele de familie este cam lung [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] si, n-am vrut sa oboseasca profesorii cand il vor striga la catalog ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Daca as fi avut o fata ii puneam numele Beatrice sau Denisa .....la vremea aceea, mi se pareau deosebite si extrem de rare !
cris, esti exact ca mine, tocmai asta cautam si noi, un prenume rar intalnit si sa sune bine....sa mearga cu numele de fam. si eu sincer nu as fi vrut si al 3 lea nume, de sfant, nu tin mortis...dar....acum am ramas la Sabina Ioana....sa vedem ce mai apare [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Chris la data de Sam Oct 16, 2010 8:55 am

Sa alegeti unul frumos ...sa nu va bombane mai tarziu ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Chris

Avertismente :  Mesaje : 305

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Dum Oct 17, 2010 2:42 am

Chris a scris:Sa alegeti unul frumos ...sa nu va bombane mai tarziu ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] din pacate asta nu ai de unde sti niciodata...daca ii va placea, daca nu....

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Dum Oct 17, 2010 4:32 am

Diana, Otilia, Beatrice

Aragorn

Avertismente :  Mesaje : 13625

http://spiruharet-mv.forumulmeu.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Dum Oct 17, 2010 5:35 am

Aragorn a scris:Diana, Otilia, Beatrice [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
intentia e buna...dar cele 3 sunt excluse pt noi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] mai asteptam oferte

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Dum Oct 17, 2010 11:19 am

Alta oferta ...Simina

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Dum Oct 17, 2010 11:31 am

Monique a scris:Alta oferta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...Simina
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] asa si asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de DianaB la data de Dum Oct 17, 2010 11:34 am

Aimee

DianaB

Avertismente :  Mesaje : 16

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Dum Oct 17, 2010 11:40 am

DianaB a scris:Aimee
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] e greu de scris, se va incurca

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Dum Oct 17, 2010 12:13 pm

Aniela

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Dum Oct 17, 2010 9:06 pm

Monique a scris:Aniela
e un serial pe Acasa TV? Shocked [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

blue moon

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 6:13 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum