Cafenea 6

Pagina 41 din 42 Inapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cafenea 6

Mesaj Scris de popescu radu la data de Mar Noi 30, 2010 11:52 pm

Chris a scris:Buna dimineata romani de pretutindeni si....La multi ani ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
superba cris,o zi fermecatoare![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Avertismente :  Mesaje : 1570

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Mar Noi 30, 2010 11:53 pm

nico o zi deosebita!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de popescu radu la data de Mar Noi 30, 2010 11:55 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

popescu radu

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Mier Dec 01, 2010 3:13 am

si ca tot romanul....sarbatorim si noi

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

lucia55

Avertismente :  Mesaje : 5235

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Dec 01, 2010 3:20 am

Pai ...sa sarbatorim....va invit la masa

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Avertismente :  Mesaje : 6497

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 3:57 am

Buna ziua Romania, romani, cafenea.... ...la multi ani

Aragorn

Avertismente :  Mesaje : 13625

http://spiruharet-mv.forumulmeu.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Dec 01, 2010 4:43 am

asteptam sa recuperezi, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ma duc sa fac [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

snowflake

Avertismente :  Mesaje : 4863

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 5:14 am

snowflake a scris:asteptam sa recuperezi, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ma duc sa fac [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

buna Snow ....am recuperat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ....putin din [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ....dar am o mare restanta la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...asa ca ma duc sa recuperez un pic lol!

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Dec 01, 2010 7:52 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] adunarea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 8:37 am

Monique a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] adunarea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

m-am adunat lol!

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Dec 01, 2010 9:12 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] eu mai greu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] , fac provizii, pentru sambata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] .am verificat cafeaua , are cofeina...dar nu s-a simtit prea mult

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 9:16 am

snowflake a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] eu mai greu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] , fac provizii, pentru sambata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] .am verificat cafeaua , are cofeina...dar nu s-a simtit prea mult

lol! la mine cred ca au pus cafea decofeinizata in punga de cafea normala [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Dec 01, 2010 9:27 am

hai la un ceai,[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Mier Dec 01, 2010 9:48 am

Buna seara dragilor...
atentie la cum beti cafeaua...un studiu arata ca:

"Combinatia dintre cofeina si glucoza reprezinta un cocteil nutritional ideal pentru creier, sustin neuropsihologii spanioli, citati de Science Magazine.
La un experiment efectuat de o echipa de cercetatori de la Universitatea din Barcelona au luat parte 40 de voluntari sanatosi. Ei au fost supusi unei tomografii prin rezonanta magnetica (RMN) pentru a determina centrele de excitatie din creier si puterea impulsurilor. Jumatate dintre subiecti a baut inainte de experiment cafea indulcita, scrie Agerpres.

Tocmai la acest grup de subiecti au constatat oamenii de stiinta o activitate crescuta in zonele responsabile pentru formarea memoriei de lucru si a atentiei.

Pe de alta parte, medicii avertizeaza ca licoarea neagra nu neutralizeaza mahmureala, asa cum se crede, ci, dimpotriva, amplifica efectele alcoolului."

asa ca nu ocoliti zaharul....

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 9:55 am

snowflake a scris:hai la un ceai,

Spoiler:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ultima editare efectuata de catre Aragorn in Mier Dec 01, 2010 9:55 am, editata de 1 ori

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Dec 01, 2010 9:55 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] buna lucia...numai cu zahar, am cativa prieteni care beau cafeaua strong...e alegerea fiecaruia, eu o beau fierbinte,( riduri nu am, ca nu fumez)si numai 2 , apoi depinde de zi, pana la 6...am de unde,imi permite presiunea, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] daca nu beau cafea, trebuie vin rosu, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] asta nu merge orisicum

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Mier Dec 01, 2010 11:00 am

snowflake a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] buna lucia...numai cu zahar, am cativa prieteni care beau cafeaua strong...e alegerea fiecaruia, eu o beau fierbinte,( riduri nu am, ca nu fumez)si numai 2 , apoi depinde de zi, pana la 6...am de unde,imi permite presiunea, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] daca nu beau cafea, trebuie vin rosu, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] asta nu merge orisicum

buna snow.... eu beau cafeluta de dimineata....este extraordinara....mai beau si a 2-a facuta de aparat aceiasi dozare, aceiasi apa aceiasi cantitate de zahar,aceiasi cafea......dar niciodata nu mi se pare la fel de buna ca cea de dimineata....si nu pot sa-mi explic acest fenomen...

vinul rosu...mie recomandat de medic dupa fiecare masa principala un paharel...si nu pot bea nici o inchititura ...fac vasodilatatie si ma rosesc in fata ca oul rosu de pasti ,ma apuca o caldura de nici dusul rece nu ma potoleste.... sampania ....de sarbatori ,la evenimente doar inchin si o miros....simbolic...acelasi efect......asa ca beti cat timp puteti si sunteti tineri si sanatosi
ooo ...dar nu ma fac de rusine ca am ajutor...bea barbatul meu....nu se supara....

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Mier Dec 01, 2010 11:08 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] hello kids, toate bune?

ascultati Magic FM, muzica de Craciun [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

blue moon

Avertismente :  Mesaje : 687

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia55 la data de Mier Dec 01, 2010 11:17 am

blue moon a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] hello kids, toate bune?

ascultati Magic FM, muzica de Craciun [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Salut fetitele cuminti... ...Ali si Saby ...bune,buneeee....

lucia55

Sus In jos

Mesaj Scris de blue moon la data de Mier Dec 01, 2010 11:21 am

lucia55 a scris:
blue moon a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] hello kids, toate bune?

Salut fetitele cuminti...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...Ali si Saby [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...bune,buneeee....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
dadaaaa, cumintele, numai picioruse si fundulet in burtica simt [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
sa vina mosul la fete, nu? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

blue moon

Avertismente :  Mesaje : 687

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 11:29 am

Buna fetelor ...si baiatu

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de Aragorn la data de Mier Dec 01, 2010 11:50 am

Aragorn

Sus In jos

Mesaj Scris de snowflake la data de Mier Dec 01, 2010 11:54 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

snowflake

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Dec 01, 2010 12:09 pm

lucia55 a scris:Buna seara dragilor...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
atentie la cum beti cafeaua...un studiu arata ca:

Spoiler:
"Combinatia dintre cofeina si glucoza reprezinta un cocteil nutritional ideal pentru creier, sustin neuropsihologii spanioli, citati de Science Magazine.
La un experiment efectuat de o echipa de cercetatori de la Universitatea din Barcelona au luat parte 40 de voluntari sanatosi. Ei au fost supusi unei tomografii prin rezonanta magnetica (RMN) pentru a determina centrele de excitatie din creier si puterea impulsurilor. Jumatate dintre subiecti a baut inainte de experiment cafea indulcita, scrie Agerpres.

Tocmai la acest grup de subiecti au constatat oamenii de stiinta o activitate crescuta in zonele responsabile pentru formarea memoriei de lucru si a atentiei.

Pe de alta parte, medicii avertizeaza ca licoarea neagra nu neutralizeaza mahmureala, asa cum se crede, ci, dimpotriva, amplifica efectele alcoolului." [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

asa ca nu ocoliti zaharul.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] vedeti...vedeti...si nu vrea nimeni sa inteleaga de ce beau eu cafea de la sculare pana la culcare [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

lucia55 a scris:
snowflake a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] buna lucia...numai cu zahar, am cativa prieteni care beau cafeaua strong...e alegerea fiecaruia, eu o beau fierbinte,( riduri nu am, ca nu fumez)si numai 2 , apoi depinde de zi, pana la 6...am de unde,imi permite presiunea, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] daca nu beau cafea, trebuie vin rosu, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] asta nu merge orisicum

buna snow.... eu beau cafeluta de dimineata....este extraordinara....mai beau si a 2-a facuta de aparat aceiasi dozare, aceiasi apa aceiasi cantitate de zahar,aceiasi cafea......dar niciodata nu mi se pare la fel de buna ca cea de dimineata....si nu pot sa-mi explic acest fenomen... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

vinul rosu...mie recomandat de medic dupa fiecare masa principala un paharel...si nu pot bea nici o inchititura ...fac vasodilatatie si ma rosesc in fata ca oul rosu de pasti ,ma apuca o caldura de nici dusul rece nu ma potoleste.... sampania ....de sarbatori ,la evenimente doar inchin si o miros....simbolic...acelasi efect......asa ca beti cat timp puteti si sunteti tineri si sanatosi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
ooo ...dar nu ma fac de rusine ca am ajutor...bea barbatul meu....nu se supara.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] asa Lucia....eu nu ma inrosesc....dar pentru mine toate au acelasi gust...acru sau amar [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ..si atunci raman tot la cafea lol!

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de Angel la data de Mier Dec 01, 2010 12:10 pm

Bune, bune si la vara cald [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ....ce zice si ce face Saby?

Angel

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 12:01 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 41 din 42 Inapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum